Pagina 1 van 1

Jan van Munster.

GeplaatstCOLON 31 Okt 2006, 14:02
door Gast
Ik Ben op zoek naar de datum van overlijden van
Jan van Munster.
Hij is 21-2-1676 getrouwd met Judit Jansz te Zwolle.
Er is daar ook een kind gedoopt, roelofje,dd 8-2-1680.
In 1684 wordt er een kind gedoopt met als ouders
Judit Jansz(van Tongeren) em Lammert Stenmans(Steenman) te Zutphen.
Voor verder onderzoek naar Lammert Stenmans en Judit Jansz is het dus belangrijk om er achter zien te komen of die Jan van Munster voor 1684 is overleden.
Vriendelijke groeten,
Everdien Steeman
steenling@hotmail.com

Hallo Everdien, volgens mij

GeplaatstCOLON 31 Okt 2006, 14:41
door ria van bessen
Hallo Everdien, volgens mij is deze vraag al eens eerder gesteld op dit Forum. Ik heb toentertijd voor diegene gekeken of er een overlijden was, toen niet gevonden. Maar heb je geen hertrouwen van Judit? Als Roelofje is blijven leven dan zou er een voogdijstelling moeten zijn.

Even een opmerking -
Jan van Munster jm van Zwolle en Judit Jansz jd van Werven inschrijving 04 feb. en 21 feb. 1676 te Heerde - vermelding van attest.

Judit komt van Werven dat is een buurtschap Vorchten, een dorpje dat valt onder de gemeente Heerde, maar was vroeger zelfstandig.
In het trouwboek van Vorgten is het jaar 1676 helemaal leeg.

Vriendelijke groet Ria van Bessen

Hallo Everdien, goed dat je

GeplaatstCOLON 31 Okt 2006, 21:10
door ria van bessen
Hallo Everdien, goed dat je me even inlichtte. De generale index werkt nog steeds niet optimaal en heeft bij tijd en wijle vreemde kuren zoals bijv. wel een huwelijk geven op naam van de vrouw, maar typ je de correcte naam van de man in, dan geeft hij niet thuis.

Maar het is mogelijk om handmatig te zoeken in Zwolle/Zwollerkerspel op een huwelijk of een voogdijstelling.

Was Jan van Munster soms bij het leger? Of is je dat niet bekend?

En wat deed de naam Bouwmeester hier?
Was Jan van Munster ineens Bouwmeester geworden of hoorde dat bij Judit. Kan me niet meer herinneren, hoe dat precies zat.

Groet Ria

Hallo Everdien, het huwelijk

GeplaatstCOLON 01 Nov 2006, 18:59
door karin55
Hallo Everdien, het huwelijk van Jan van Munster met Judith is voltrokken in Heerde.
Ik vond in de trouwboeken van Heerde ook nog het volgende:

Andriesen (bouwmeester), Jan, weduwnaar van Roelofjen Wolters te Werven
ondertrouwt op: 11 2 1671 trouwt op: 12 3 1671 met:
Maria Berents, jongedochter uit Werven

Dit zou de vader van jouw Judith kunnen zijn. De naam van zijn 1e vrouw was Roelofjen en het kind van Judith heet ook Roelofje. Zit je wel op het goede spoor met dat Zutphen? groetjes Karin

De naam Judith komt weinig

GeplaatstCOLON 02 Nov 2006, 19:01
door leo moens
De naam Judith komt weinig voor, in het kerkregister, Vorchten-Werven, op de ondertrouw 1661-1811, ben ik geen Judith tegen gekomen.

Maar in het doopregister 1611- 1811, op 19-7-1685 kom ik het kind Johannes tegen, vader is Beerent Alberts en moeder is Judith Jans.

In het ondertrouwregister van Heerde 1660-1772 vind ik de ondertrouw op 21-2-1681 van ene Berent Alberts,jongeman van Epe en Janneke Jans, weduwe tot Wapenveld.

Wat men leest moet men ook

GeplaatstCOLON 02 Nov 2006, 21:30
door leo moens
Wat men leest moet men ook duidelijk beschrijven, dan worden feiten begrijpelijk.

Jan van Munster was een jongeman van Zwolle, hij
ondertrouwde met attestatie van Zwolle te Heerde op
4-2-1676 en trouwde 21-2-1676 met Judith Jansen, jongedochter van Werven.

Tongeren moet men niet te ver zoekens, ik denk aan Tongeren in de marke van Wijhe, maar als ik de kerkboeken van Heerde doorneem, dan kom ik vaak tegen,
" van Tongeren onder Epe". van Munster moet men ook niet zover zoeken, rechts van Neede in
Gelderland ligt of lag een vlek of plek Munster,
Maar het blijft filosofie, ik zeg maar wat.

Hallo Dien, ik denk dat het

GeplaatstCOLON 02 Nov 2006, 21:45
door ria van bessen
Hallo Dien, ik denk dat het toch belangrijk is om te blijven nadenken [uitzoeken] waarom Judith Jans in Zutphen terecht is gekomen. Mits we het over dezelfde Judith hebben!

Jan van Munster was weduwnaar, toen hij Judith huwde en daar was ook niets over te vinden, herinner ik me.

Tongeren ligt inderdaad onder Wijhe. En daar zat zeker in die tijd een Jan van Tongeren, maar de huwelijken beginnen rond 1730.

Het punt is dat wel vermeld wordt dat deze Judith jd van Werven is - dus aan de andere kant van de IJssel. En later heet ze Boumeester.

Is haar nageslacht protestants of katholiek?
Kan ook een aanwijzing zijn.

Maar wat ik nog belangrijker vind;
hoe weet je dat ze eerder gehuwd was met Jan van Munster, als je geen 2e huwelijk hebt? Heb je daar een aanwijzing voor?

Vriendelijke groet Ria