Misschien is het volgende jou al bekend Govert, maar kan het meelezers en ?denkers op een spoor zetten.
Volgens de informatie uit zijn overlijdensakte is Jacob geboren in 1797/98.
Hij zal in ieder geval geboren zijn voor het vertrek van zijn ouders naar Andel in het land van Heusden en Altena ? destijds ook Zuid-Holland, nu Noord-Brabant. Daar worden nog twee kinderen geboren. Via
http://www.salha.nl/?pid=74, het streekarchief van het land van Heusden en Altena:
Quote: Willem de Pater
geboren op 21 jul 1800 Andel (NB)
gedoopt op 27 jul 1800 Andel (NB)
getuige: Jan de Pater (de vader zelve)
Ouders: Jan de Pater; Jaapie van Houwelingen
Bron: Andel dopen, 1655-1810
Archief: DTB-collectie Quote: Willemijntje de Pater
geboren op 11 aug 1801 Andel (NB)
gedoopt op 16 aug 1801 Andel (NB)
getuige: Jan de Pater (de vader zelve)
Ouders:: Jan de Pater; Jaapie van Houwelingen
Bron: Andel dopen, 1655-1810
Archief:DTB-collectie Het huwelijk van Willemijntje:
Quote: Bron Burgerlijke stand - Huwelijk Archieflocatie Noord-Hollands Archief Algemeen Toegangnr: 358
Inventarisnr: 358.105
Gemeente: Schagen
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 12
Datum: 19-07-1835 Bruidegom Dirk Vis
Leeftijd: 29
Geboorteplaats: Schagen Bruid Willemijntje de Pater
Leeftijd: 34
Geboorteplaats: Andel Vader bruidegom Thomas Vis Moeder bruidegom Trijntje Deugd Vader bruid Jan de Pater Moeder bruid Jaapje van Houwelingen Nadere informatie beroep Bg.: timmerman Jacob en Betje zijn in Giessen-Nieuwkerk noch Andel getrouwd ? dat huwelijk zou je nl via genlias moeten kunnen vinden:
Quote: Giessen-Nieuwkerk
Regionaal Archief Gorinchem
Burgerlijke Stand Geboorte 1812-1902 nieuw juli 2010
Burgerlijke Stand Huwelijk 1812-1922
Andel
Burgerlijke Stand Huwelijk 1811-1922
Burgerlijke Stand Overlijden 1811-1942 Overigens kun je je afvragen of Jacobs leeftijd bij overlijden inderdaad juist is ? broer Leendert is volgens zijn huwelijksaktes van 01-03-1796. Hij overlijdt 04-07-1851, en is dan dus 55 jaar; in de akte staat echter dat hij 53 jaar is.
Quote: Bron Burgerlijke stand - Overlijden Archieflocatie Gelders Archief Algemeen Toegangnr: 0207
Inventarisnr: 6063
Gemeente: Brakel
Soort akte: overlijden
Aktenummer: 13
Aangiftedatum: 04-07-1851 Overledene Leendert de Pater
Geslacht: M
Overlijdensdatum: 03-07-1851
Overlijdensplaats: Brakel Vader Jan de Pater Moeder Jobje van Houwelingen Partner Huibertje van Mourik
Relatie: echtgenoot Nadere informatie dooppl: Giessen Nieuwkerk; oud 53 jaar; wedn.v. Plus, via
http://www.drentsarchief.nl/zoektips/zo ... enkolonien:
Quote:Waarschuwing
Data in de bevolkingsregisters van de Maatschappij van Weldadigheid zijn alleen betrouwbaar voorzover zij spelen TIJDENS het koloniale verblijf. Gegevens van vóór de aankomst in de kolonie, bijvoorbeeld geboortedata, zijn vaak onjuist en moeten absoluut gecheckt met doop- of andere gegevens in de plaats van herkomst. Bij genlias is te vinden, dat gegevens uit Giessen-Nieuwendam van het gemeentearchief uit Gorinchem komen. Helaas zijn deze gegevens niet te vinden in de DTB Zuid-Holland via het Nationaal Archief.
Ook van de website van het Drents Archief:
Quote: Avereest, Ommen Stad en Ambt Ommen voerden de burgerlijke stand voor het grondgebied van de Ommerschans. In sommige akten komt de term Ommerschans ook voor, in andere niet.
- Als de akte daar is opgemaakt en het betreft een alleenstaande, dan was de gezochte persoon op dat moment of bedelaar (verreweg de grootste categorie met gemiddeld 1200 personen, dus het meest waarschijnlijk) of strafkolonist (gemiddeld 80 alleenstaande strafkolonisten) of personeelslid En vervolgens tips m.b.t. onderzoek in het archief naar strafkolonisten bij de Maatschappij van Weldadigheid 1820-1859 ? helaas niet online mogelijk.
Indien Jacob inderdaad in Ommerschans zat omdat hij als bedelaar was opgepakt, kan hij overal vandaan zijn gekomen!
Er zal dus best iets over de echtelieden te vinden zijn ? maar helaas niets online-of via een mij onbekende bron.
Succes,
Jacqueline